نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
کد خبر: ۱۰۴۸۲۶
2019 May 25 - ۱۲:۲۱ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح ساماندهی صنعت خودرو را به دلیل ابهاماتی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارجاع دادند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز-شنبه-مجلس طرح ساماندهی صنعت خودرو را با 187 رأی موافق، 6 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 229 نماینده حاضر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارجاع دادند.
 
بر اساس این طرح، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه سنگین، سنگین، موتور سیکلت مکلف هستند وسایل نقلیه خود را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند .
همچنین همچنین تولیدکنندگان این وسایل نقلیه موتوری موظفند با همکاری مراکز اسقاط متناسب با میزان تولید به اسقاط و جایگزینی خودرو یا موتورسیکلت فرسوده اقدام کنند.
 
بر اساس این طرح، تعیین سن فرسودگی انواع وسایل نقلیه موتوری موضوع این ماده بر اساس آئین نامه‌ای است که حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
 
علی لاریجانی رییس مجلس در هنگام بررسی این طرح در مجلس گفت: این طرح بسیار مهم است ولی ابهاماتی در برخی موارد آن وجود دارد که این ابهامات باید سریعاً رفع شود تا بتواند در مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
وی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خواست تا ابهامات این طرح را رفع کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head