نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۱۰۴۷۶۴
2019 May 24 - ۱۰:۳۷ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
کارشناس صنعت خودرو:
پدال نیوز: یک کارشناس صنعت خودرو با بیان این که اقدامات ناقص دولت بازار خودرو را تحت تاثیر قرار داد، گفت: اقدامات دولت باعث شده خودروسازان از گذشته بدهکارتر، مشتریان ناراضی و تحویل خودرو به بازار کم شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، امیرحسن کاکایی در پاسخ به این سئوال که چرا علی رغم پیش بینی‌های کاهش قیمت خودرو در سال جدید این اتفاق نیافته است، اظهار کرد: یکی از دلایل کاهش نیافتن قیمت‌ها نوسانات نرخ ارز است که ثبات ندارد.
 
وی با بیان اینکه همچنین دولت باید برای تولید برنامه ارائه می‌کرد اما، تمام کار‌ها را ناقص پیش برده است، افزود: طبق برنامه ریزی مقرر شده بود ۴ هزار میلیارد تومان به علاوه ۸۸۴ میلیون یورو ارز به خودروسازان پرداخت کند، اما فقط مبلغ ریالی را تامین کرد و مبلغ ارزی پرداخت نشد و این منجر به تولید خودرو‌های ناقص از سوی خودروسازان شد که در انبار‌ها خاک می‌خورند.
 
این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: با اینکار ۴ هزار میلیارد تومان پرداختی هم ثمربخش نشد به دلیل اینکه قطعاتی که نیاز به ارز داشتند خریداری نشدند در نتیجه، هم خودرو‌ها ناقص تولید شدند، هم قیمت‌ها گران شد و هم بهره وری کاهش یافت.
 
وی با بیان اینکه مشکل عرضه هنوز به قوت خود باقی است، خاطرنشان کرد: هر چند گفته می‌شود تولید چند برابر شده، اما باید پرسید خودرو‌های ناقص تولید شده در انبار نیز چند برابر شده است.
 
این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: اگر مشکلات بخش تولید برطرف شود حباب قیمتی که در بازار خودرو وجود دارد قطعا کاهش می‌یابد.
 
انتهای پیام/
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head