نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
کد خبر: ۱۰۴۷۵۹
2019 May 24 - ۱۰:۲۲ - ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مصرف کننده واقعی در بازار خودرو وجود ندارد
پدال نیوز: یکی از فعالان بازار خودرو اعلام می کند با توجه به نوسانات اخیر ارزی و عدم درج قیمت خودرو در سایت ها و نیز عدم وجود مصرف کننده واقعی در بازار، در 10 روز گذشته قیمت خودروهای داخلی و وارداتی با افت همراه بوده است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ کاظم محمدی نیکخواه اظهار داشت: حدود 10 روز است که قیمت خودروهای داخلی و وراداتی با افت مواجه شده است.
 
این فعال بازار خودرو درخصوص دلایل افت قیمت خودرو در روزهای گذشته گفت: بخشی از افت قیمت خودرو ناشی از نوسانات ارزی اخیر است و مساله دوم این است که مصرف کنندگان واقعی اقدام به خرید نمی کنند. قبلا کسانی که نقدینگی سرگردان در دست داشتند اقدام به خرید خودرو می کردند تا ارزش پول خود را حفظ کنند و خودروها را در پارکینگ می خواباندند.
 
محمدی نیکخواه تصریح کرد: اکنون مدتی است که مصرف کننده واقعی اقدام به خرید نمی کند، یعنی حدود 4 ماه است که مصرف کننده واقعی در بازار وجود ندارد بلکه خرید و فروش ها برای حفظ نقدینگی انجام شده است.
 
وی گفت: هم اکنون رکود شدیدی در بازار خودرو وجود دارد. در حال حاضر سایت ها قیمت خودرو را اعلام نمی کنند و این امر نیز یکی از دلایل کاهش قیمت خودرو است. کسانی که قیمت را درسایت ها اعلام می کردند همان افرادی بودند که خودرو را به منظور حفظ نقدینگی می خریدند.
 
محمدی نیکخواه افزود: پیش بینی می شود روال بازار به همین شکل ادامه داشته باشد و از مردم تقاضا می شود از پرس و جو در مورد خودرو و هجوم به سمت بازار خودرو اجتناب کنند تا بازار به ثبات رسد زیرا حتی پرس و جو در مورد قیمت خودرو و اعلام موضع به عنوان خریدار، در نابسامانی ها موثر است؛ بنابراین از مردم تقاضا می شود در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند و همچنین تا مدتی از خرید خودرو با قیمت بالا خوددرای نمایند تا بازار به ثبات رسد.
 
خبر خودرو
 


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head