نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
کد خبر: ۱۰۴۶۴۹
2019 May 21 - ۱۶:۲۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
فرمانده انتظامی استان اصفهان:
پدال نیوز- فرمانده انتظامی استان اصفهان از برخورد با ۶۰۰ دستگاه خودروی سواری که در ساعات پایانی شب با دور دور کردن و کورس گذاشتن باعث سلب آسایش مردم شده بودند در عملیات «ظفر ۵ » خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی اظهار داشت: در راستای پاسخ گویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگان سرمست غرور که در ساعات پایانی شب اقدام به دور دور کردن و کورس گذاشتن کرده و نظم و امنیت خیابان‌ها را برهم می‌ریزند طرح عملیاتی «ظفر 5» در قرارگاه عملیاتی اقدام و عمل فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و به اجرا گذاشته شد.
 
وی افزود: در این عملیات با رانندگانی که قوانین را نقض کرده و با کورس گذاشتن در سطح خیابان‌ها باعث سلب آرامش و آسایش شهروندان می‌شوند قاطعانه برخورد می‌شود و با هماهنگی‌های خوبی که با دادستان عمومی و انقلاب اصفهان انجام گرفته این خودروها به مدت یک هفته توقیف می‌شوند.
 
سردار معصوم بیگی از اعمال قانون و توقیف نزدیک به 600 دستگاه خودروی متخلف در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: 273 دستگاه از این خودروها مربوط به شهر اصفهان و 320 دستگاه خودروی دیگر مربوط به سایر شهرستان‌ها هستند.
 
پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی گری خود تبدیل کنند
 
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح عملیاتی «ظفر 5» تا پایان تابستان علاوه بر کلان شهر اصفهان در تمامی شهرستان‌های استان اجرا می‌شود اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای سرمست غرور با خودروهای لوکس و گران‌قیمت خود خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی گری خود تبدیل کنند.
 
وی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتارهایی در سطح خیابان‌ها می‌شوند گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون این گونه خودروها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آنها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی معرفی می‌شود.
 
مأموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند
 
این مقام انتظامی با بیان اینکه مأموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند، افزود: رفتار کسی که در خیابان‌های با محدودیت سرعت اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می‌کند، یک رفتار تعمدی است و عمل وی اگر منجر به تصادف فوتی یا جرحی شود با مجازات سختگیرانه ای از سوی دستگاه قضائی مواجه خواهد شد.
 
سردار معصوم بیگی با اشاره به حادثه تلخی که یک دستگاه خودروی سواری پورشه به دلیل کورس گذاشتن در یکی از خیابان‌ها به وجود آورد، گفت: در این حادثه مأموران بلافاصله وارد عمل شده و در سریع‌ترین زمان مالک خودرو را شناسایی کرده و از طریق وی که پدر راننده متواری بود وی را بازداشت و به مرجع قضائی تحویل دادند.
 
مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه اصفهان، شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، گفت: این گونه اقدامات از سوی عده‌ای بچه پولدار سرمست غرور قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان‌های شهر اصفهان را برهم بزنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head