نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
کد خبر: ۱۰۴۳۴۴
2019 May 17 - ۰۹:۵۱ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صمت گفت: با تمرکز بر شناسایی نیاز‌های حوزه صنعت ۹۰۰ نیاز شرکت‌ها را شناسایی کرده ایم که با مذاکره با دانشگاه‌ها ۳۰ نیاز اول را از آن‌ها خواسته ایم که برای ساختش کمک کنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم: سعید زرندی معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صمت گفت: برخی از حوزه‌ها با توجه به تمرکزی که شامل حالشان شد متحول شدند در توضیح موفقیت‌ها می‌توان به صنعت فولاد اشاره کرد در حال حاضر عمده فعالیت‌های فولادی با اتکا به توانمندی‌های داخلی صورت می‌پذیرد.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ​ معدن و تجارت گفت: از ۴۲ میلیارد دلار واردات کشور ۳۳ میلیارد دلار سهم حوزه صنعت است.
 
سعید زرندی افزود: ۶۷ درصد از این واردات کالا‌های واسطه‌ای و ۱۶ درصد کالا‌های مصرفی است.
 
وی گفت: با تمرکز بر شناسایی نیاز‌های حوزه صنعت ۹۰۰ نیاز شرکت‌ها را شناسایی کرده ایم که با مذاکره با دانشگاه‌ها ۳۰ نیاز اول را از آن‌ها خواسته ایم که برای ساختش کمک کنند.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ​ معدن و تجارت با بیان اینکه استادان و دانشجویان را به واحد‌های صنعتی متصل کرده ایم افزود:​ در چند سال گذشته دو هزار و ۲۰۰ مجوز آر اند دی به بنگاه‌ها داده شده است.
 
زرندی گفت:​ از ۸۰ هزار شرکت فعال در کشور ۷۴ هزار شرکت زیر صد نفر و ۵۰ هزار تای آن زیر ۱۰ نفر پرسنل دارند.
 
وی افزود: واردات کالا به کشور از ۵۴ میلیارد دلار در سال ۹۶ به ۴۲ میلیارد دلار در سال ۹۷ کاهش یافت.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ​ معدن و تجارت گفت: با ممنوع اعلام کردن واردات هزار و ۵۰۰ قلم کالا شرکت‌ها احساس نیاز کرده اند تا به شرکت‌های دانش بنیان مراجعه کنند.
 
زرندی افزود: محور اصلی برنامه امسال وزارت صنعت، ​ معدن و تجارت توسعه تولید و ساخت داخل است.
 
وی درباره مشکلات بازار خودرو هم گفت: تشدید تحریم‌ها به ویژه در زمینه تحریم قطعات خودرو، تغییر ناگهانی قیمت دلار، ​ هجوم نقدینگی به سمت خرید خودرو همزمان با ضعف‌های خودرو سازان منجر به بروز مشکلات در این صنعت شد.
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، ​ معدن و تجارت افزود:​ هر صد درصدی که نرخ دلار بالا برود ۴۰ درصد هزینه‌ها را بالا می‌برد.
 
زرندی گفت: باید مدل اداره صنایع مان را تغییر دهیم تا بتوانیم به جوانان اعتماد کنیم و به آن‌ها میدان دهیم.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head