نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
کد خبر: ۱۰۴۳۴۲
2019 May 17 - ۰۹:۴۹ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نکته فنی 27 اردیبهشت ماه؛
پدال نیوز: برف پاک کن‌ها یکی از موارد بسیار ضروری در خودرو هنگام بارندگی هستند که گاهی اوقات به دلایل مختلف درست کار نمی‌کنند.
به گزارش پدال نیوز، هنگامی که باران یا برف می‌بارد، به غیر از وسایلی مانند تایر، زنجیر چرخ، نحوه رانندگی و بسیاری از سیستم‌های الکترونیکی، یکی از عواملی که تاثیر مستقیم بر امنیت سرنشینان دارد سلامت برف پاک کن‌ها هستند.
 
اما در مواردی ممکن است برف پاک کن ها کارایی لازم را نداشته باشند یا گاهی از کار بیافتند که این امر می‌تواند چندین دلیل داشته باشد:
 
* فرسوده شدن یا پارگی: در صورت عدم تعویض تیغه‌های برف پاک کن به طور منظم، این تیغه‌ها تماس خود را با سطح شیشه‌ها از دست می‌دهند و به خوبی شیشه‌ را تمیز نمی‌کنند.
 
* انباشته شدن برف و یخ: انباشته شدن یخ و برف بر روی برف پاک کن‌ها موجب افزایش وزن و سنگین شدن تیغه‌ها می‌شود. این امر می‌تواند موجب خم شدن تیغه‌ها و گاهی آسیب رسیدن به موتوری شود که مسئول حرکت دادن تیغه‌های برف پاک کن است.
 
* خرابی موتور برف پاک کن: برف پاک کن‌ها را یک موتور الکتریکی حرکت می‌دهد که گاهی امکان سوختگی یا خرابی این موتور وجود دارد که در این صورت باید تیغه‌ها تعویض شوند. در صورت خرابی این موتور به هیچ عنوان قادر به استفاده از برف پاک کن نخواهید بود.
 
* سوختن فیوز برف پاک کن‌ها: همانطور که گفته شد، سنگینی تیغه برف پاکن ها یا فشار بیش از حد به آن‌ها ممکن است موجب آسیب رسیدن به موتور برف پاک کن‌ها یا سوختن فیوز شود. در این صورت فیوز باید به یک فیوز جدید تعویض شود.
 
شما از ما بپرسید!
 
*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.

خودروکار
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head