نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۱
کد خبر: ۱۰۴۳۱۳
2019 May 15 - ۱۶:۳۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون وزیر صمت:
پدال نیوز- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بحث عرضه با توجه به تحریم‌ها بعضی از قطعات برای تکمیل خودرو با تاخیر به‌دست خودروسازان می‌رسد که از این رو مشتریان برای تحویل خودرو صبر داشته باشند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا ،  فرشاد مقیمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی در شهرک صنعتی ایوانکی در غرب استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در بخش دیگر در صورت تاخیر بیش از حد تحویل، مشتریان معادل خودرویی که مشکلی در تولید آن وجود ندارد را بپذیرند و یا با توافق با شرکت‌های خودرو ساز بعد از دریافت وجه، خرید از شرکت را لغو کنند.
 
وی ادامه داد: تقاضای کاذب خرید خودرو با شناسایی دلالان و ورود دستگاه قضایی در بازار کنترل شد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در ماه‌های گذشته شرکت‌های خودروسازی کشور افزایش قیمتی برای عرضه خودرو نداشتند اما با ورود سودجویان و دلالان در بازار و خرید بیش از نیاز به افزایش نرخ دامن زده شد.
 
وی خاطر نشان کرد: با ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاه قضایی کشور تقاضا برای خرید کاذب خودرو در بازار کنترل شده است.
 
مشکلات بخش صنعت سمنان پیگیری می‌شود
 
مقیمی در ادامه تصریح کرد: در نشست با فعالان اقتصادی غرب استان سمنان برای رفع مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی منطقه از جمله تامین مواد اولیه، دریافت تسهیلات، واردات مواد اولیه و مشکلات ارزی، بیمه‌ای و مالیاتی بحث و تبادل نظر شد.
 
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکلات بخش صنعت استان سمنان با هم اندیشی و همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی پیگیری می‌شود و با اتخاذ ساز و کارهای مشخص تلاش می‌شود مواد اولیه برای تولید کالا به صنعتگران واقعی برسد.
 
از مجموع 2 هزار و 10 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 30 درصد آن در شهرستان گرمسار مستقر است.
 
گرمسار غربی‌ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و 182 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 70 هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدود می‌شود و در 110 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head