نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۱۰۴۳۰۲
2019 May 15 - ۱۵:۱۱ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:بهره برداران از بسیاری از کالا‌ها و تجهیزات معدنی که در کشور تولید می‌شود، آگاهی ندارند و نمایشگاه‌ بین‌المللی کرمان فرصت خوبی برای معرفی توانمندی‌ شرکت‌هاست.
گسترش‌نیوز: یکی از منابع ثروت در هر کشور منابع زیرزمینی آن محسوب می‌شود، دانش فنی، تجهیزات پیشرفته اکتشاف، ماشین‌آلات صنایع معدنی قدرتمند هر یک می‌تواند به نوبه خود میزان بهره ورزی را افزایش و هزینه‌های تولید را کاهش دهد.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی تجهیزات وابسته همزمان خردادماه امسال در کرمان برگزار می‌شود، این رویداد بین‌المللی صاحبان دانش‌فنی، استادان دانشگاه، سرمایه‌گذاران، فعالان عرصه معدنی، ماشین‌سازان، مدیران دولتی و معدن‌داران ایرانی و خارجی را در یک محیط گرد  هم می‌آورد. نتیجه این نمایشگاه بین‌المللی برای گروه‌های هدف متفاوت است که از جمله آن می توان به عقد قرارد‌ها، تفاهم‌نامه‌ها، آشنایی با جدیدترین ماشین‌آلات در حوزه صنایع معدنی، فرآوری اشاره کرد.

سید مهدی مقدسی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم اراک با اشاره به ظرفیت‌های معدنی ایران اظهار کرد: معدن و فرآورده‌های معدنی در کشور یک مزیت برای اقتصاد ما محسوب می‌شود.

نسبت وسعت ایران به ذخایر معدنی که در خود دارد و جمعیت آن و نسبت این دو به کل ذخایر معدنی موجود در جهان نشان می‌دهد، این میزان از ذخایر معدنی را می‌توان به عنوان یکی از منابع توسعه ایران در نظر گرفت و تاثیر این ذخایر بر اقتصاد ایران با یک مدیریت درست غیر قابل انکار است.

در  ماشین‌آلات صنعتی استخراج و اکتشفاف عقب هستیم

وی مشکلات مربوط به حوزه ماشین‌‌آلات معدنی را این‌‌گونه توضیح داد: در حوزه تولید ماشین‌آلات صنعتی استخراج و اکتشفاف هنوز عقب هستیم. علی‌رغم پیشرفت‌هایی که در ساخت ماشین‌آلات معدنی داریم هنوز برخی از ماشین‌‌آلات و ادوات معدنی باید با واردات تامین شود.

ماشین‌آلات فرصتی برای اشتغال‌زایی و پیشرفت

مقدسی با بیان این موضوع که باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های داخلی برای تامین محصولات مورد نیاز صنایع استفاده شود، گفت: اگر می‌خواهیم به تجهیزات مدرن ماشین‌آلات معدنی دست پیدا کنیم باید با استفاده از ظرفیت‌های کلی معدن سعی کنیم سطح علمی و فنی ماشین‌آلات و تجهیزات خود را توسعه دهیم. اشتغالزایی و پیشرفت نیز با این تلاش در نهایت محقق خواهد شد. همچنین باید از ظرفیت صنایع داخلی بهره‌مند شویم که این موضوع با تایید وزارت صنعت معدن تجارت و تصیمیات بخش‌های دیگر امکان‌پذیر است.

نمایشگاه‌‌ بین‌المللی کرمان فرصتی متقابل

وی  در پاسخ به این پرسش که نمایشگاه‌های بین‌المللی معدنی چه تاثیر بر معدن و صنایع معدنی می‌تواند داشته باشد، گفت: بهره برداران از بسیاری از کالا‌ها و تجهیزات معدنی که در کشور تولید می‌شود، آگاهی ندارند و این عدم آگاهی و بی‌اطلاع موجب می‌شود برای تهیه ماشین‌آلات، تجهیزات تمایل به خارج از کشور داشته باشند.  حضور تمام معدنی‌ها در یک موقعیت مکانی و زمانی مشخص کمک می‌کند تا صاحبان عرضه و تقاضا با یکدیگر تعامل داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: نمایشگاه‌ بین‌المللی کرمان فرصت خوبی برای معرفی توانمندی‌های شرکت‌هاست. تولید‌کننده‌‌ها و مصرف‌کننده‌ها در یک محیط نمایشگاهی با هم آشنا می‌شوند. از طرفی تولیدات به شکل واقعی عرضه می‌شود و کیفیت و نرخ آن به راحتی قابل ارزیابی است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head