نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
کد خبر: ۱۰۴۲۱۰
2019 May 14 - ۱۰:۱۴ - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس انجمن تولید‌کنندگان تجهیزات صنعتی ایران گفت: رقابت‌پذیری و اقتصادی بودن دو شاخصه مهمی است که هر کالا باید داشته باشد.

گسترش‌نیوز: برپایی نمایشگاهی بین‌المللی که در موضوعی خاص هدفی تعریف کرده است و بر اساس آن چشم‌اندازی درازمدت برای گروه هدف خود مشخص کرده می‌تواند هم برای مخاطبان و هم برگزار‌کنندگان مفید باشد.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی تجهیزات وابسته همزمان خردادماه امسال در کرمان برگزار می‌شود، این نمایشگاه بین‌المللی فرصتی است برای صاحبان معدن، صنایع معدنی، شرکت‌های فعال در زمینه فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته تا ضمن آشنایی از آخرین دستاوردهای معدنی و صنایع معدنی، قراردادهایی امضا، سرمایه‌گذاری جذب و یا زمینه ایجاد روابط تجاری با صاحبان صنایع معدنی، سازندگان تجهیزات معدنی و صنایع وابسته را ایجاد کنند.

عبدالعزیز هدایت، رئیس انجمن تولید‌کنندگان تجهیزات صنعتی ایران با اشاره به این موضوع که از تولید کننده‌های فولادی حمایت می‌شود،در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز بیان کرد: رقابت‌پذیری و اقتصادی بودن دو شاخصه مهمی است که هر کالای صنعتی باید داشته باشد.

تکلیفی برای پیشرفت

وی با اشاره به حمایت دولت از تولید‌کنندگان داخلی گفت: قانون (حداکثری استفاده از خدمات تولیدی کشور)، وزارت صنعت معدن و تجارت را موکلف کرده تا با شرکت‌ها و تشکل‌ها به مذاکره بنشینند و توانمندی‌های خود را اعلام کنند از طرفی دولت شرکت‌های دولتی و بخش خصوصی که حتی یک سهم از دولت داشته باشند و یا شرکت‌های خصوصی که از منابع صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنند حق خرید کالاهای مشابه و یا حتی خدمات مشابه خارجی که در داخل تولید و عرضه می‌شود را ندارند.

بهترین‌ها باید رشد کنند

حسن جبلی، معاون سابق فولاد مبارکه و عضو انجمن فولاد ایران در گفت‌وگو با گسترش‌نیوز اظهار کرد: بهترین‌ها باید رشد کنند اگر شرکتی داخلی بتواند در زمینه فولاد تولیدی داشته باشد که مشابه آن به کشور وارد می‌شود، بعد از اعلام به سازمان مربوطه و تایید کالا، به گمرک اعلام می‌شود که نسبت به واردات آن اقدامات خاصی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به پیشینه فعالیت خود در شرکت نفت گفت: ۵۱ شرکت زیرمجموعه شرکت نفت ایران بود که نیازمندی‌های این شرکت‌ها تجمیع می‌شد و به شرکت کالای نفت تهران ویا لندن می‌رفت. یعنی تمام درخواست‌های هر پالایشگاه و یا پتروشیمی به یک مرکز واحد فرستاده می‌شد. البته با تحولاتی که پیش آمد میزان نوع سفارشات متفاوت شد امکان خرید یک جا مزایای بسیاری داشت.

جبلی در ادامه افزود: در فولاد از ابتدا ثبت سفارش به شکل منسجم وجود نداشت و میزان و نوع کالاها پراکنده بود. ما امیدواریم با تحولاتی که رخ داده است در انسجام و متشکل کردن درخواست‌ها و حل مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه موفق باشیم.

عضو انجمن فولاد ایران در ادامه در ارتباط با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی معدنی در کشورگفت: نمایشگاه‌ها محلی برای تضارب آرا بین تولید‌کنندگان و صاحبان شرکت‌ها و کارخانه‌هاست تا در یک فضا جمع شوند و علاوه بر آشنایی باآخرین دستاوردها از توانمندی‌ها و نحوه فعالیت‌های رقبا و صاحبان صنعت فولاد نیز آگاه شوند.

وی با اشاره به اهمیت نتایج نمیشگاه‌ها گفت: برنامه‌های جانبی، کارگاه‌های آموزشی از اهمیت بسیاری در فولاد، صنایع فولادی، صنایع زیرساختی و ماشین‌آلات برخوردارند.

گفتنی است پایگاه خبری گسترش‌نیوز و روزنامه صمت پوشش خبری  دو رویداد بین‌المللی کرمان شامل پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن صنایع معدنی و فرآوری مواد معدنی تجهیزات وابسته را برعهده دارند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head