نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
کد خبر: ۱۰۴۱۶۸
2019 May 13 - ۱۲:۴۲ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- حس نیا گفت: محور خرم‌آباد-پلدختر هنوز بسته است و برای مسیرهای ترانزیتی راه های جایگزین در نظر گرفته ایم.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ،  عبد الهاشم حسن نیا مدیر عامل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به اینکه خرم‌آباد-پلدختر بعنوان بزرگترین محور شریانی کشور هنوز بسته است، گفت: به دلیل آنکه بعضی از مسیر‌های مسدود شده ترانزیتی است مسیر‌های جایگزین را برای تردد کامیون‌ها در نظر گرفته‌ایم و ما به زودی اقدامات لازم را برای بازسازی این مسیر‌ها آغاز خواهیم کرد.
وی توضیح داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بلافاصله بعد از فروکش کردن سیل بازسازی مسیر‌های اصلی و شریانی را آغاز کرده و این در حالی است که بسیاری از راه‌های تخریب شده مربوط به راه‌های روستایی، فرعی، پل و تونل است که بازسازی آن‌ها بسیار زمان‌بر است.
 
حسن‌نیا یادآوری کرد: 40 کیلومتر از راه‌های تخریب شده امکان بازسازی ندارند و ما باید راه‌های جایگزینی را برای تردد راحت‌تر مردم در نظر بگیریم که این خود کار بسیار دشوار و هزینه‌بری است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از پل‌های تخریب شده بر اثر سیل دارای دهانه کوچکی بودند گفت: دهانه این پل‌ها 50 متر بود که توان تحمل سیل را نداشت بنابراین ما برای پل‌های موقتی دهانه‌های 70 تا 80 متری را در نظر گرفته‌ایم.
 
وی اظهار کرد: آغاز بازسازی‌های کامل و گسترده نیازمند تأمین اعتبار بسیار زیادی است که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه اعتبارات لازم را برای این مناطق در نظر بگیرد.
 
حسن‌نیا به سیل شب گذشته در استان خراسان شمالی هم اشاره کرد و گفت: در استان خراسان شمالی در محدوده جرگلان از بخش‌های شهرستان راز،  آسیب هایی را متحمل شده ایم، بطوریکه دو نقطه از جاده اصلی  تخریب و ارتباط قطع شده است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین در این استان دو دستگاه پل دو متری و سه متری کاملا تخریب و دیوار ساحلی به طول 300 متر هم از بین رفته است.
برچسب ها: سیل ، جاده ، پدال نیوز
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head