نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
کد خبر: ۱۰۳۹۰۶
2019 May 08 - ۱۴:۰۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک منبع ناشناس برنامه‌های جیپ برای تولید نسخه‌ی دیزلی جیپ کامپس را فاش کرده است. اگرچه خودروی موردبحث فعلاً در حال تست در دیترویت میشیگان است اما احتمال عرضه‌ی آن در بازار آمریکا چندان بالا نیست.
به گزارش پدال نیوز؛ یک منبع ناشناس برنامه‌های جیپ برای تولید نسخه‌ی دیزلی جیپ کامپس را فاش کرده است. اگرچه خودروی موردبحث فعلاً در حال تست در دیترویت میشیگان است اما احتمال عرضه‌ی آن در بازار آمریکا چندان بالا نیست.


گفته می‌شود 14 دستگاه جیپ کامپس به پیشرانه‌ی 4 سیلندر دیزلی مرسدس بنز تجهیز شده‌اند. این کراس اوورهای جدید به منظور اثبات قابلیت اطمینان پیشرانه‌ی دیزلی خود برای عرضه در بازارهای اروپایی و آسیایی تست و بررسی خواهند شد.


اگرچه جزئیات منتشر شده دراین‌باره کم است اما می‌توان گفت این پیشرانه‌ی دیزلی از نوع 4 سیلندر 2 لیتری توربودیزل مرسدس است که با کد OM654 شناخته می‌شود. این قلب آهنین قدرت 192 اسب بخاری و گشتاور قابل‌توجه 400 نیوتون متری دارد.


کامپس با این مشخصات پیشرفت قابل‌توجهی از نظر عملکرد و ظرفیت یدک کشی خواهد داشت. قلب تپنده‌ی کنونی این کراس اوور از نوع 4 سیلندر 2.4 لیتری مولتی ایر است که قدرت و گشتاور آن به ترتیب برابر با 180 اسب بخار و 237 نیوتون متر می‌باشد.


اگرچه پیشرانه‌ی مولتی ایر جیپ اصلاً بد نیست اما همخوانی چندانی با هویت کامپس ندارد. این خودرو یک محصول پرفورمنس نیست و اولویت آن هم شتاب گیری نمی‌باشد. از طرف دیگر ظرفیت یدک کشی 453 کیلویی کامپس به درد مالکان نمی‌خورد. در مقام مقایسه باید گفت مزدا CX-5 که آن هم با پیشرانه‌ی دیزلی در دسترس است دو برابر کامپس ظرفیت یدک کشی دارد.


این خودرو قطعاً از گشتاور بیشتر پیشرانه‌ی مرسدس سود خواهد برد. البته درصورتی‌که استفاده از این پیشرانه در شاسی‌بلند جیپ نهایی شود خبری از ورود آن به بازار آمریکا نخواهد بود.


همچون همیشه نمی‌توان با اطمینان 100 درصدی درباره‌ی صحت این اخبار سخن گفت اما منبع یاد شده از اعتبار بالایی برخوردار بوده است. در آینده خبرهای بیشتری دراین‌باره منتشر خواهد شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head