نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
کد خبر: ۱۰۲۹۵۳
2019 April 22 - ۱۴:۳۸ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مدیرکل راهداری:
پدال نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: بارش برف راه های ارتباطی استان و آزاد راه تبریز - زنجان را لغزنده کرده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، اورجعلی علیزاده روز دوشنبه با بیان اینکه هم اکنون بارش برف در تمامی محورهای به ویژه گردنه های استان در جریان است، افزود: با توجه به وجود کولاک در محورهای ارتباطی استان و لغزندگی سطح جاده ها، رانندگان برای رفت و آمد در آن ها باید احتیاط کنند.
وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی تا بعد از ظهر فردا در استان فعال خواهد بود، اظهار داشت: هم اکنون شدت بارش در جاده های آذربایجان شرقی کم است، ولی از بعد از ظهر بر شدت آن افزوده خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: عوامل راهداری با استفاده از دستگاه های سبک و سنگین برف روبی، نمک پاشی و تیغ زنی در جاده های اصلی و فرعی استان مستقر می شوند تا مانع از بسته شدن آنها شوند.
علیزاده با بیان اینکه بارش برف روز شنبه موجب بسته شدن راه ارتباطی حدود 60 روستای ورزقان شده بود، ادامه داد: با تلاش عوامل راهداری راه ارتباطی حدود 45 روستا بازگشایی شد و تلاش برای بازگشایی بقیه راه ها نیز ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بارش برف در بیشتر شهرهای استان در جریان است، گفت: رانندگان برای رفت و آمد در محورهای ارتباطی به ویژه گردنه های برفگیر استان امکانات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی سامانه بارشی امروز و فردا در استان فعال بوده و موجب بارش باران و برف، مه گرفتگی و در نواحی مستعد بارش تگرگ و کاهش محسوس دما می شود.
آذربایجان شرقی دارای 142 دهستان و 2 هزار و 706 روستا بوده و حدود یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از 362 دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و 191 دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای 235 کیلومتر آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 75 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head