نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کد خبر: ۱۰۲۵۳۲
2019 April 15 - ۰۹:۰۷ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: مهلت پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه ها تا پایان ماه جاری تمدید شد. به گفته محمدحسین میرشفیع، معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عوارض عبور از چهار آزادراه «تهران قم»، «تهران ساوه»، «کرج قزوین» و «قزوین زنجان» از ۲۸ اسفند ۹۷ به صورت الکترونیکی قابل پرداخت است.....
به گزارش پدال نیوز به نقل از هفت صبح: مهلت پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه ها تا پایان ماه جاری تمدید شد. به گفته محمدحسین میرشفیع، معاون ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، عوارض عبور از چهار آزادراه «تهران قم»، «تهران ساوه»، «کرج قزوین» و «قزوین زنجان» از ۲۸ اسفند ۹۷ به صورت الکترونیکی قابل پرداخت است و مسافرانی که در ایام نوروز، با خودروی خود از این چهار آزادراه عبور کرده اند، تا پایان ۲۴فروردین ماه مهلت داشتند عوارض را پرداخت کنند اما این مهلت تا پایان فروردین تمدید شده است.
 
    هر سیستم مکانیزه درصدی خطا دارد. کاربران می توانند هرگونه اعتراض و شکایت در این باره را با شماره پیامک ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ یا شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۶۸۵۳۱ اعلام کنند.
    مجوزی از پلیس راهور اخذ شده است تامالکان خودرو بتوانند ریز صورتحساب خود را دریافت کنند و از روز و ساعات ورود و خروج به آزادراه ها مطلع شوند. این اطلاعات تنها در اختیار مالک خودرو قرار می گیرد.
    امکان پرداخت عوارض آزادراه ها به صورت الکترونیکی در حال حاضر از طریق اپلیکیشن و شماره حساب ها فراهم شده است. به زودی امکانات پرداخت جدید به صورت کدهای دستوری ستاره مربع (#*) راه اندازی می شود تا افرادی که گوشی های هوشمند ندارند، بتوانند پرداخت عوارض آزادراه ها را انجام دهند.
    در ماه آینده آزادراه های مسیر تبریز همچنین آزادراه تهران پردیس، آزادراه قزوین - رشت و آزادراه مشهد باغچه نیز به سیستم پرداخت الکترونیکی اخذ عوارض مجهز می شوند و تا پایان تیرماه همه آزادراه های کشور بر اساس برنامه ریزی انجام شده، از سیستم پرداخت الکترونیک عوارض استفاده خواهند کرد.
    رانندگانی که از اتوبان های مشخص شده عبور می کنند، می توانند با مراجعه به آدرس های اینترنتی nspay . ir و aaniro. com با ثبت شماره پلاک خودرو، شماره تلفن همراه و درج شماره حساب عوارض آزادراهی را پرداخت کنند. همچنین اپلیکیشن هایی برای این کار معرفی شده اند تا کاربران بتوانند با نصب آنها در تلفن همراه خود و ثبت پلاک خودرو و شماره حساب، عوارض الکترونیکی آزادراه های کشور را پرداخت کنند. در آدرس های اینترنتی و اپلیکیشن های معرفی شده برای این کار، امکان استعلام بدهی و شارژ کیف پول برای صاحبان خودرو وجود دارد.
    کاربران از این پس با تعریف کیف پول الکترونیکی، به صورت مستقیم شماره حساب خود را به سیستم الکترونیکی عوارض آزادراه متصل می کنند و هنگام عبور از محل عوارضی آزادراه ها و پس از شناسایی پلاک، به طور اتوماتیک هزینه عوارض از حساب آنها کسر می شود.
    تگ هایی که پیش از این برای پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی در بانک مسکن فروخته می شد، همچنان دارای اعتبار است. این تگ ها به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض متصل هستند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head