نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
کد خبر: ۱۰۲۵۳۱
2019 April 15 - ۰۹:۰۶ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
نکته فنی 25 فروردین ماه ؛
پدال نیوز: سیستم تعلیق یکی از قسمت‌های خودرو است که به طور مستقیم با جاده در ارتباط است و در کیفیت رانندگی و سواری تاثیر بسیاری دارد.
به گزارش پدال نیوز؛ سیستم تعلیق در خودروها موجب می‌شود تا نوسانات و کوبش‌های ناشی از ناهمواری‌های جاده به اتاق منتقل نشود و همچنین نقش مهمی در چسبندگی چرخ‌ها دارد.

در بسیاری خودروها سیستم تعلیق محورهای جلو و عقب متفاوت هستند. انواع سیستم‌های تعلیق در محور جلو در خودروها به چند دسته تقسیم می‌شود:

سیستم تعلیق وابسته (Dependent Suspensions):
در این نوع سیستم تعلیق، دو چرخ محور جلو به یکدیگر متصل هستند و هنگامی که یه ضربه به یکی از چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، این ضربه به چرخ دیگر هم منتقل می‌شود. در این نوع سیستم تعلیق، چرخ‌های جلو به وسیله یک میله سراسری به یکدیگر متصل هستند.

این نوع سیستم تعلیق در کامیون‌ها و خودروهای سنگین مرسوم است و سال‌ها است که از آن‌ها در خودروهای تجاری استفاده نمی‌کنند.

آشنایی با انواع سیستم تعلیق در محور جلو

سیستم تعلیق مستقل (Independent Suspension):
در این نوع سیستم تعلیق، چرخ‌ها هر کدام به صورت جداگانه عمل می‎کنند و به یکدیگر متصل نیستند. معروف ترین نوع سیستم تعلیق مستقل، سیستم مک فرسون است که در سال 1947 ارائه شد و امروزه بر روی بسیاری از خودروها، به خصوص خودروهای اروپایی استفاده می‌شود.

آشنایی با انواع سیستم تعلیق در محور جلو

سیستم تعلیق دو طبق (A-arm):
سیستم دو طبق که به A-arm هم معروف است یکی دیگر از انواع سیستم تعلیق برای محورهای جلو است.

در این سیستم تعلیق، دو طبق یکسان و A مانند موازی، یکی در قسمت زیرین و دیگری در قسمت بالایی قرار می‌گیرد و در میان آن‌ها فنر و سگ‌ دست قرار دارد. این سیستم مانند سیستم تعلیق مستقل سواری نرم و فرمان‌پذیری مطمئنی را فراهم می‌کند.

آشنایی با انواع سیستم تعلیق در محور جلو

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.

خودروکار
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head