نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹
کد خبر: ۱۰۲۴۲۸
2019 April 13 - ۱۲:۰۱ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
مهم‌ترین چالش صنعت خودرو چیست؟
پدال نیوز: یک کارشناس صنعت خودرو به تشریح جزئیاتی از چالش اصلی صنعت خودرو پرداخت.
به گزارش پدال نیوز،امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو  درباره وضعیت صنعت خودرو در سال جاری اظهار کرد: امیدواریم دولت رویه‌ای که در انتهای سال ۹۷ برای خودرو گرفت را ادامه داده و اجازه دهد تعیین قیمت خودرو بر اساس حاشیه بازار باشد و سعی کند تا موانع تولید برطرف شود، اگر این اتفاق بیفتد تولید خودرو پرتیراژ یک روند عادی خواهد یافت و قیمت این خودرو‌ها کاهش می‌یابد و به یک قیمت منطقی خواهد رسید.
 
این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه تقاضای زیاد بازار همه براساس نیاز نیست بلکه برای حفظ ارزش دارایی‌ها و سودی است که قیمت بازار دارد، افزود: اگر قیمت به حالت منطقی برگردد این صنعت با کمبود تقاضا مواجه خواهد شد و یکی از مشکلات خودروسازان در سال جاری همین خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه خودروسازان برای اینکه خودرو‌هایی با مدل جدید تولید کنند نیاز به نقدینگی خواهند داشت.
 
کاکایی با اشاره به مشکلات نقل و انتقالات پول به دلیل تحریم خاطرنشان کرد: اگر این موضوع برطرف نشود خودروسازان برای تهیه قطعات و مواد اولیه نیز به مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد.
 
این کارشناس صنعت خودرو با اشاره به مشکلاتی که برای واردات فناوری با توجه به تحریم کشور با آن مواجه است، افزود: بنابراین باید این فناوری‌ها توسعه یابد اما، بالطبع با توجه به مشکل نقدینگی، خودروسازان نمی‌توانند برای آن سرمایه گذاری کنند.
 
کاکایی تاکید کرد: سرمایه گذاری باید برای توسعه فناوری‌های کلیدی از طرف دولت صورت بگیرد به دلیل اینکه در حالت عادی این فناوری‌ها در کشور صرفه اقتصادی ندارد و توسعه آن از توان خودروسازان خارج است و دولت باید این مشکل را برطرف کند تا مالکیت فناوری داشته باشیم و در شرایط تحریمی بتوانیم تولید را ادامه دهیم./میزان

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head