نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۱۰۲۳۸۴
2019 April 12 - ۱۶:۰۷ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
رییس پلیس راه شرق استان تهران خبر داد؛
پدال نیوز- عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران در خصوص تاثیر سیل اخیر بر مصرف سیمان داخلی، اظهار کرد: سیل اخیر، اتفاق ناگواری بود و امیدواریم دیگر هرگز شاهد چنین حوادثی در کشور نباشیم. اما متاسفانه در این حادثه، خسارت‌هایی به جا ماند و بازسازی مناطق آسیب دیده، مصرف سیمان داخلی را افزایش خواهد داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر ، وی افزود: احداث هر متر مربع مسکونی تقریبا 150 کیلوگرم تقاضای سیمان ایجاد خواهد کرد. با توجه به اخبار منتشر شده و تعداد واحد‌های آسیب دیده، به نظر می‌رسد بازسازی ساختمان‌ها نیازمند حدود 375 هزار تن سیمان خواهد بود.
 
به گفته شیخان، بنیاد مستضعفان قرار است  برای بازسازی، سیمان رایگان در اختیار این مناطق قرار دهد. (کما اینکه در زلزله کرمانشاه هم بنیاد مستضعفان از طریق شرکت‌های زیرمجموعه، بخشی از سیمان را رایگان تامین کرد).
 
برهمین اساس انجمن صنفی صنعت سیمان در حال تشکیل ستاد بحران است تا از این طریق بتوان تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل زده را به نحوی ساماندهی کرد و با کمک بنیاد مستضعفان بتوان از سیل زدگان حمایت کرد و از بار مشکلات مردم کاست، البته هزینه ناشی از تامین سیمان مناطق سیل زده بین کل صنعت سیمان تقسیم می شود.
 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: سیل موجب افزایش قیمت سیمان نخواهد شد و حتما تمهیداتی برای مناطق سیل زده اندیشیده خواهد شد تا مردم از این بابت دچار مشکلی نشوند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head