نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
کد خبر: ۱۰۲۳۷۱
2019 April 12 - ۱۰:۳۵ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛
پدال نیوز- خادمی گفت: سطح آب در مسیر‌های اصلی استان خوزستان در حال کاهش است و از روز شنبه مسیر اصلی اهواز - اندیمشک را بازگشایی می‌کنیم.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه خوشبختانه سطح آب در استان خوزستان و برخی از شهر‌های این منطقه کاهش پیدا کرده است، گفت: بر اساس آخرین ارزیابی و بازدید‌های انجام شده، سطح آب در این منطقه در حال کاهش است و امیدواریم به زودی راه‌های مسدود شده را بازگشایی کنیم.
 
وی گفت: مسیر اهواز - اندیمشک، مسیر اهواز - آبادان و مسیر بستان به سمت چذابه همچنان مسدود است و از سوی دیگر مسیر ریلی اهواز به اندیمشک در منطقه بامدژ به دلیل آبگرفتگی در سطح ریل همچنان مسدود است و امکان جابه‌جایی مسافران وجود ندارد.
 
خادمی گفت: مسیر اهواز و اندیمشک که شمال و جنوب را به یکدیگر متصل می‌کند و به عنوان یک مسیر ترانزیتی قرار دارد، همچنان مسدود است و راه جایگزینی در مسیر اهواز به شوشتر ایجاد کرده‌ایم.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه روز گذشته از مسیر ریلی اهواز به اندیمشک در محل بامدژ که 25 تا 30 کیلومتر از اهواز فاصله دارد، بازدید شده و خوشبختانه سطح آب در این مسیر ریلی در حال کاهش است و امیدواریم به زودی با استفاده از ماشین آلات و نیرو‌های راهداری این مسیر را بازگشایی کنیم.
 
بیشتر بخوانید: ایجاد سیل بند‌های محکم برای جلوگیری از ورود آب به روستا‌های خوزستان/ هیچکدام از آزادراه‌های کشور مسدود نیست
 
وی بیان کرد: در منطقه‌ای از مسیر اهواز به آبادان در حال لوله گذاری برای انتقال آب هستیم تا آب‌های موجود در رودخانه دز و کرخه را انتقال دهیم که خوشبختانه از روز گذشته این کار انجام شده و تا ساعاتی دیگر کار انتقال لوله گذاری به اتمام می‌رسد.
 
خادمی گفت: مسیر بستان به چذابه و همچنین مسیر سوسنگرد که به مرز‌های کشور‌های اطراف متصل می‌شد، همچنان قطع است و ماشین‌آلات ترانزیتی از این جاده امکان جابه‌جایی بار را ندارند.
 
نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در استان خوزستان به وضعیت راه‌های روستایی اشاره کرد و گفت: در 270 مسیر روستایی استان خوزستان امکان تردد وجود ندارد و مسیر تردد در 120 روستا به صورت کامل به دلیل بالا آمدن سطح آب و از بین رفتن جاده‌ها قطع است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ماشین آلات تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف با تمام توان در حال بازگشایی مسیر‌های مسدود شده هستند، گفت: 1 هزار دستگاه ماشین آلات و تجهیزات فعال در استان خوزستان در حال فعالیت هستند و با دستور وزیر کشور بخشی از ماشین آلات سایر استان‌ها هم به این منطقه به دلیل پایین آمدن سطح آب اعزام شده‌اند.
 
وی یادآوری کرد: 120 دستگاه ماشین آلات از استان‌ها و بخش‌های خصوصی در حال آماده باش هستند و کار‌های بازگشایی شهرستان‌هایی مانند اهواز، سوسنگرد و بستان را انجام می‌دهند.
 
خادمی بیان کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده امیدواریم همچنان با کاهش یافتن سطح آب از روز شنبه 24 فروردین ماه بتوانیم مسیر‌های اصلی و شریانی مانند اهواز - اندیمشک، اهواز - آبان و اهواز - بستان را بازگشایی کنیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head