نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
کد خبر: ۱۰۲۳۲۳
2019 April 11 - ۱۰:۰۲ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بنابر گزارش سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، خودروهای «گرند‌ویتارا» مدل ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ و «کیزاشی» مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳دارای حسگر صندلی سمت سرنشین هستند که ممکن است به‌صورت صحیح حضور یک فرد بالغ یا کودک در صندلی را تشخیص ندهد.
به گزارش پدال نیوز، بنابر گزارش سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، خودروهای «گرند‌ویتارا» مدل ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ و «کیزاشی» مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳دارای حسگر صندلی سمت سرنشین هستند که ممکن است به‌صورت صحیح حضور یک فرد بالغ یا کودک در صندلی را تشخیص ندهد.
 
این سازمان می‌گوید نقص عملکرد این سیستم می‌تواند به‌دلیل فرسودگی پوشش چرم صندلی خودروهای یاد شده در طول زمان رخ دهد. به این‌ ترتیب احتمال باز شدن کیسه هوای سمت سرنشین جلو حتی در زمانی که یک کودک در صندلی حضور داشته باشد وجود دارد. در مجموع تعداد ۳۱ هزار و ۳۰۲ دستگاه سوزوکی گرند‌ویتارا و کیزاشی مشمول این فراخوان خواهند بود. تعمیرگاه‌های مجاز سوزوکی برای حل این مشکل اقدام به تعویض کوسن تحتانی صندلی جلو خواهند کرد و البته هیچ هزینه‌ای برای این کار دریافت نخواهد شد. سوزوکی در اواخر سال ۲۰۱۲ و به‌رغم فروش خوبی که در بازار آمریکا داشت از این کشور خارج شد. البته فروش این خودروساز در آمریکا هیچ‌گاه به اندازه رقبای شناخته شده نبود و به همین دلیل بخش آمریکایی سوزوکی سرانجام ورشکست شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head