نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
کد خبر: ۱۰۱۰۵۸
2019 March 15 - ۱۲:۰۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- الون ماسک از خودروی اس یو وی و تمام برقی «مدل Y» رونمایی کرد. این خودرو با قیمت پایه ۳۹ هزار دلار عرضه می شود
به گزارش پدال نیوز- الون ماسک از خودروی اس یو وی و تمام برقی «مدل Y» رونمایی کرد. این خودرو با قیمت پایه ۳۹ هزار دلار عرضه می شود

تسلا از خودروی برقی «مدل Y» رونمایی کرد

به گزارش مهر  ، «الون ماسک» مدیر شرکت تسلا از یک خودروی SUV تمام الکتریک «مدل Y»رونمایی کرد. این شرکت امیدوار است با عرضه این خودرو مشتریانی را به خود جلب کند که به دنبال یک اتومبیل تمام برقی هستند.

ماسک در مراسم رونمایی گفت: این خودرو قابلیت‌های یک SUV را دارد اما سواری آن شبیه یک خودروی اسپرت است.

در این وسیله نقلیه به نگرانی‌های ایمنی توجه شده و ما تخمین می‌زنیم ایمن‌ترین خودرویSUV اندازه متوسط در جهان باشد.

«مدل Y» یک شیشه سقفی پانورامیک و یک نمایشگر لمسی 15 اینچی برای کنترل خودرو دارد.

قیمت پایه برای نسخه استاندارد 39 هزار دلار اعلام شده و می‌تواند با یک بار شارژ 370 کیلومتر طی کند. نسخه‌ای که قابلیت پیمایش مسافت بیشتری دارد با قیمت پایه 47 هزار دلار عرضه می‌شود و می‌تواند با یک بار شارژ 483 کیلومتر طی کند.

نسخه دوموتوره با چهار چرخ متحرک «مدل Y» با قیمت پایه 51 هزار دلار عرضه می‌شود. همچنین این خودرو که می‌تواند در 3.5 ثانیه سرعت خود را از صفر به 97 کیلومتر بر ساعت برساند و بالاترین سرعت آن نیز 241 کیلومتر بر ساعت است با قیمت 60 هزار دلار عرضه می‌شود.

«مدل Y» مهمترین محصول تسلا به حساب می‌آید زیرا برای عموم عرضه شده و شرکت با فروش آن می‌تواند بدهی‌های عظیم خود را پرداخت کند.

به گفته ماسک پیش سفارش «مدل Y» از هم اکنون آغاز شده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head