نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
کد خبر: ۱۰۰۹۳۰
2019 March 12 - ۱۷:۰۷ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- نرخ حمل و نقل تابع شرایط عرضه و تقاضا بوده که به صورت توافقی به دست می‌آید که برای نوروز سال آینده این افزایش قیمت در حدود ۲۰ درصد بیان شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از  میزان، در اوایل اسفند ماه بود که خبر از افزایش 20 درصدی بلیت اتوبوس در ایام نوروز 98 و ادامه این روند قیمتی برای سال آینده منتشر شد و به دنبال آن از دوازدهمین روز از اسفند ماه پیش فروش بلیت‌های نوروز آغاز شد.
 
بنا بر آمار اعلام شده 14 هزار و 500 دستگاه اتوبوس، 21 هزار و 500 دستگاه مینی بوس و 26 هزار و 300 دستگاه سواری بین شهری وظیفه جابه‌جایی مسافران در ایام نوروز را بر عهده دارند که طبق اعلام عبدالهاشم حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در بخش حمل و نقل تاکنون ظرفیت 50 تا 60 درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری خالی هستند و مسافران برای تردد‌های برون شهری خود می‌توانند با رویکرد اقتصادی شدن بخش حمل و نقل از این خدمات استفاده کنند.
 
در همین راستا، احمدرضا عامری   با اشاره به اینکه با آغاز پیش فروش‌ها از 12 اسفند ماه تاکنون سهم قابل توجهی به فروش رسیده گفت: نرخ حمل و نقل تابع شرایط عرضه و تقاضا بوده و به صورت توافقی به دست می‌آید که رقم بیان شده برای بلیت‌ها در ایام نوروز در مقایسه با کالا‌های مصرفی خودرو‌ها یا سایر عوامل چشمگیر نیست.
 
گفتنی است، تصمیم گیری افزایش قیمت اتوبوس به این مرحله ختم نشد و پس از گذشت نزدیک به 10 روز از صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد افزایش 20 درصدی قیمت بلیت اتوبوس تنها محدود به ایام عید بوده به بیان دیگر قیمت‌ها از 25 اسفند ماه سال 97 تا 17 فروردین 98 افزایش و پس از آن مجددا به قیمت قبل باز می‌گردد.
 
  طرح نوروزی 98 از روز شنبه 25 اسفندماه آغاز و تا روز شنبه 17 فروردین ماه 98 به مدت 22 روز اجرا می‌شود که به دنبال بهبود ایمنی و ارتقای سطح خدمات سفر‌ها است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head