کد خبر: ۱۱۸۰۹۹
تاریخ انتشار:۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
تلاقی توان‌مندی‌های دانش‌بنیان و نیازهای صنعت قطعه سازی
برگزاري نخستین رویداد فن‌آورانه ساپكو +جزئیات
پدال نیوز: با هدف تلاقی توانمندی شرکت‌هاي دانش‌بنیان و نیازمندی‌هاي فن‌آورانه صنعت قطعه‌سازی، شركت ساپكو ایران خودرو نخستین رويداد فن‌آورانه 2020 SAPTECH را با مشاركت متولیان و دست‌اندركاران حوزه علم و فن‌آوري برگزار مي‌كند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایکوپرس_ در اين گردهمايي كه روزهاي 19 و 20 بهمن ماه و هم‌زمان با ايام بزرگ‌داشت پیروزي انقلاب اسلامي برگزار مي‌شود، ساپكو قطعات و مواد اولیه خودکفا نشده، قطعات و مواد اولیه موجود در لیست تامین از منابع خارجی،  قطعات تسهيل کننده مسیر خودکفایی و نیازهاي فن‌آورانه آتي خود را براي سرمايه گذاري و ساخت توسط شرکت‌هاي دانش بنیان و فن‌آور و سازندگان علاقه‌مندان به صنعت خودرو به نمايش مي‌گذارد.
اين نیازمندي‌ها شامل حوزه‌هاي پنج گانه مگاماژول بدنه، مجموعه‌ها و قطعات استاندارد، مگاماژول شاسی و تعلیق، مگاماژول قواي محرکه، مگاماژول تزئینات داخلی و خارجی و مگاماژول برق و الکترونیک مي‌شود. افزون بر اين، مواد اولیه، قالب و ابزار و تجهيزات تست صحه‌گذاري از ديگر نیازمندي‌ها در اين حوزه است.
در نمايشگاه جانبي محل برگزاري اين رويداد، سازندگانی که بیشترین قطعات ارزبر را دارند، در 24 غرفه محصولات خود را عرضه خواهند كرد. 33 غرفه نیز براي متولیان و شركت هاي  دانش بنیان و فناور براي معرفي خود و ارائه محصولات مرتبط با صنعت خودرو در اين نمايشگاه در نظر گرفته شده است.
برگزاري جلسات تخصصي، مذاكرات دوجانبه با رويكرد ارائه معكوس (Pitch Reverse) از مهم‌ترين برنامه‌هاي  اين رويداد فن‌آورانه است.
شايان ذكر است ساپكو بهره‌برداري از توانمندی شرکت‌هاي دانش‌بنیان و فن‌آور را از ارکان تحقق اهداف  خودكفايي و توسعه خود قرار داده است. نخستین رويداد فن‌آورانه ساپكو در روزهاي  19 و 20 بهمن  ماه 98 و از ساعت 9 الي 16 در محل سالن همايش هاي شركت ساپكو پذيراي بازديدكنندگان و علاقه مندان اين صنعت خواهد بود.