نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۲
rbox
یادداشت
lbox
rbox
تجربه رانندگی
lbox
rbox
به زودی در بازار ایران
lbox
سازوکار جدید واردات خودروهای سبک و سنگین اعلام شد +تصویر نامه
پدال نیوز: سازوکار جدید واردات کالاهای سرمایه های و مصرفی بادوام از قبیل خودرو (سبک و سنگین)، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، راهسازی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ارتباطی اعلام شد.
بیخیالِ واردات خودرو باشید؛ بفرمایید موز!
پدال نیوز: اگر رویه دولت قبلی در وزارت صمت کنار گذاشته شود، اوضاع شرکت‌های نمایندگی و بازار خودرو بسامان می‌شود. چراکه قانون‌گذاران صدای شرکت‌های نمایندگی را شنیده و درد واردکنندگان خودرو را فهمیده‌اند.
خودرویی ها در بازار سرمایه 23 مهر 97 چه کردند؟ +گزارش معاملات
پدال نیوز- در جریان داد و ستدهای روز دوشنبه شاخص گروه خودرو با ثبت رشد ۷۹۵ واحدی معادل ۴.۳۰ درصد به ارتفاع ۱۹ هزار و ۲۶۰ واحد رسید.
ارزیابی کیفی خودروهای ساخت داخل شهریور ماه اعلام شد +جدول کامل اسامی
پدال نیوز: پژو 2008، سوزوکی گرند ویتارا و نیومزدا 3 در گزارش ارزیابی کیفی شهریورماه چهار ستاره کیفی دریافت کردند.
خودروسازان چه برنامه‌ای برای کیفیت محصولاتشان در دستور کار قرار خواهند داد؟/  آیا خودروسازان می‌توانند تاثیرپذیری از تحریم‌ها را کاهش دهند؟
پدال نیوز: کیفیت همواره از مسائل چالش‌برانگیز صنعت خودروی کشور بوده است، با این حال قرار گرفتن خودرو در لیست تحریم‌های اولیه هسته‌ای کیفیت خودرو را به نازل‌ترین سطح طی نیم قرن فعالیت این صنعت رساند.بررسی وضعیت خودرو در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بیانگر آن است که با آغاز تحریم‌ها، شرکت‌های خودروساز با یک چالش جدی در خطوط تولید خود مواجه شدند.
فعالان خودرو آینده این بازار را بسیار مبهم میدانند/ خریدار چه فروشنده خودرو هر دو بلاتکلیف شدند +جدول قیمت
پدال نیوز: قیمت خودروهای تولید داخل با توجه به کم شدن نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته فعلا روزهای با ثباتی را میگذراند.
آیا داخلی سازی خودروها وابستگی به خارج را پایان داده است؟ +نمودار تولید خودروسازان داخلی
پدال نیوز: عمر خودروسازی ایران در شرایطی از نیم قرن نیز عبور کرده که بررسی تولید خودرو در کشور طی ربع قرن گذشته نشان می‌دهد ارتباطات بین‌المللی همواره در این صنعت سبب صعود تیراژ شده و وجود تحریم، افت را در پی داشته است.
شاخص گروه خودرو با افت موجهه شد +گزارش معاملات
پدال نیوز- امروز شاخص گروه خودرو با افت ۷۸۱ واحدی معادل ۳.۹۵ درصد به ارتفاع ۱۸ هزار و ۹۹۲ واحد رسید و بازدهی گروه معادل ۳.۹۵ درصد کمتر از روز معاملاتی قبل شد.
چرا وزارت صنعت به طرح ساماندهی بازار خودرو روی خوش نشان نمی‌دهد؟
پدال نیوز: از نظر دولتی‎ها حتی در سطح انتخاب معاونین خودروسازان نیز باید با وزارت صنعت هماهنگی وجود داشته باشد
حضور خودروهای چینی در خیابان‌های ایران پررنگ‌تر می شود +نمودار
پدال نیوز: فعالان صنعت خودرو معتقدند، حضور چینی‌‌ها و افزایش تولید (مونتاژ) خودروهای چینی، می‌تواند کمبودهای بازار خودروی کشور را پوشش دهد.
فروشندگان، فروش خودروهای خود را متوقف کردند/ بازار خودرو وابستگی خاصی به ارز پیدا کرد +جدول قیمت
پدال نیوز: کاهش قیمت ارز اگرچه هفته گذشته بازار خودرو را متاثر از خود کرد، با این حال طی هفته جاری و با توجه به نوسان دوباره ارزی، بسیاری از مشتریان ...
کیفیت خودروهای تولید داخل پس از اعمال تحریم ها چگونه است؟
پدال نیوز: افزایش بحران های اقتصادی و فشار تحریم ها بر صنعت خودرو و کاهش تولید در چند ماه اخیر این نگرانی را به وجود آورده است که تحریم هایی که توانسته بر تعداد و کمیت تولیدات داخلی اثر بگذارد نکند اثرات مخرب خود را در کیفیت هم نشان دهد.
کاهش قیمت دلار تاثیر خود را بر بازار خودرو گذاشت/ رکود در بازار خودرو به شدت دیده می شود +جدول قیمت
پدال نیوز: دبیر اتحادیه صنف فروشندگان خودرو تهران گفت: همزمان با رشد قیمت دلار و نزدیک شدن به قیمت های قبل، شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار هستیم.
تحویل خودروهای پیش فروش شده خود به معضلی جدید تبدیل می‌شود؟
پدال نیوز : زنجیره خودروسازی کشور بعد از خروج آمریکا از برجام و به‌دنبال آن بازگشت تحریم‌ها دچار شوک شد، به‌طوری‌که تبعات این شوک خود را در افت تولید شرکت‌های خودروساز و همچنین آشفتگی بازار نشان داد.
نمادهای گروه خودرو یکدست صف فروش و منفی شدند +گزارش معاملات
پدال نیوز: در جریان بازار امروز نمادهای گروه خودرو یکدست صف فروش و منفی بودند تا جاییکه شاخص با افت قابل توجه ۹۰۹ واحدی به ارتفاع ۱۹ هزار واحدی عقب نشینی کرد.
تاثیر روند صعودی دلار بر خودروهای ارزان قیمت/ قیمت خودروهای بالای 100 میلیون تومان افزایش یافت +جدول قیمت
پدال نیوز: با وجود کاهش قیمت خودروهای داخلی از ابتدای هفته، امروز با توجه به اینکه دلار مجددا روند صعودی در پیش گرفت شاهد رشد قیمت مجدد برخی از خودروها ...
صنعت خودروسازی با پیوستن ایران به FATF از انزوای جدید بیمه می‌شود
پدال نیوز: پس از کش و قوس‌های فراوان، مجلس شورای اسلامی بالاخره به لایحه دولت مبنی‌بر پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT)، رای مثبت داد تا در این دوران تحریم، راهی برای انجام مراودات مالی با دنیا باقی بماند.
سقوط قیمت خودروهای داخلی در بازار با تصویب CFT/ بازار خودرو با یک مشکل روبرو شد +جدول قیمت
پدال نیوز: امروز دوشنبه قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران به نسبت روز گذشته کاهش نسبتا زیادی را پیدا کرده است که میتوان آن را ناشی از جو روانی ...
fr_head
آخرین اخبار
fr_head