نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
rbox
یادداشت
lbox
rbox
تجربه رانندگی
lbox
rbox
به زودی در بازار ایران
lbox
چرا دولت به جای افزایش تعرفه واردات خودرو از ابزار مالیات بهره نبرد؟
پدال نیوز- افزایش تعرفه در حالی به‌منظور مدیریت واردات خودرو در دستورالعمل وارداتی هیات دولت جای گرفت که تجربه جهانی بسیاری از کشورهای سازنده خودرو نشان می‌دهد، ابزار غیرتعرفه‌ای چون «مالیات» کارسازتر از تعرفه می‌توانست در راستای اهداف دولت حرکت کند.
رنو همچنان بر انتقال سایت بن رو اصرار دارد/ مشکل اصلی قرارداد رنو با ایدرو کجاست؟
پدال نیوز- قرارداد رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در شرایطی هنوز وارد فاز اجرایی نشده که به گفته یک منبع آگاه، مشکل اصلی همچنان حول محور «سایت بن‌رو» می‌چرخد.
معاملاتی متعادل و منفی گروه خودرو در بورس +گزارش معاملات
پدال نیوز- امروز نیز شاهد معاملاتی متعادل و منفی در گروه خودرو بودیم در این میان نماد خمحرکه با رشد ۵ درصدی و صف خرید خودنمایی می کرد.
سرانجام قانون جدید واردات خودرو چه می‌شود؟
پدال نیوز: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰: مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی را مبنی بر بررسی عملکرد صنعت خودرو در دو حوزه واردات و تعرفه و همچنین نحوه حمایت از خودروسازان داخلی از سوی وزارت صمت تهیه کرده و در صحن علنی مجلس برای اطلاع نمایندگان و همچنین مردم عزیزمان قرائت خواهد کرد
دو عامل فزاینده قیمت خودرو در سال 97
پدال نیوز : در شرایطی خودروسازی ایران همواره طی این سال‌ها با افزایش قیمت تمام شده محصولات مواجه بوده که به‌نظر می‌رسد با توجه به رخدادهای ارزی و تعرفه‌ای، سال آینده هزینه‌های تولید به اوج خود خواهد رسید.
شاخص گروه خودرو در بورس افت کرد +گزارش معالات
پدال نیوز- امروز شاخص گروه خودرو با افت ۳۲ واحدی به ارتفاع ۱۶ هزار و ۹۲۸ واحد رسید.
چرا دومین صنعت بزرگ کشور ارز آوری ندارد؟
پدال نیوز- به گفته برخی مسوولان اقتصادی کشور دلیل توقف ثبت سفارش واردات بسیاری از کالاها از جمله خودرو، لزوم مدیریت منابع ارزی بوده است، حال این الزام در شرایطی مطرح می‌شود که صنعت خودرو با افزایش مونتاژکاری نه‌تنها نقش مهمی در ارزآوری به کشور ندارد؛ بلکه بیش از پیش به درآمدهای نفتی وابسته شده است.
گروه خودرویی تحت تاثیر تحریم های جدید آمریکا قرار گرفت +گزارش معاملات
پدال نیوز- روز جاری درپی تمدید مجدد معافیت های تحریمی ایران از سوی آمریکا، طبق پیش بینی گروه خودرویی با افزایش تقاضا و معاملاتی مثبت مواجه شد.
درصد ساخت داخل خودروهای چینی در ایران اعلام شد
پدال نیوز : در شرایطی که حدود یک دهه از حضور جدی چینی‌ها در خودروسازی ایران می‌گذرد، آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در این مدت، داخلی‌سازی چندانی در محصولات آنها صورت نگرفته است.
آیا برخی واردکنندگان خودرو واسطه‌گری می‌کنند؟
پدال نیوز: با وجود این‌که در حال حاضر سایت بسیاری از شرکت‌ها بسته است و هنوز طرح جدید فروش بسیاری از خودروها اعلام نشده، با این وجود خودروهای نمایندگان شرکت‌ها در بازار به فروش می‌رسند.
تجربه رانندگی با شاسی بلند لوکس هیبریدی در ایران +تصاویر و مشخصات فنی
پدال نیوز: لکسوس NX یکی از جدیدترین محصولات لکسوس به شمار می رود و هم زمان با بازار جهانی به بازار ایران نیز راه پیدا کرد..............
تحرکات مثبت گروه خودرو تحت تاثیر اخبار ایران خودرو در بورس +گزارش معاملات
پدال نیوز- امروز چهارشنبه ۲۰ دی ماه نمادهای گروه خودرو به دنبال انتشار خبری مبنی بر معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی برای ایران خودرو، تحرکات مثبتی داشتند.
سرشاخ شدن آلمان و فرانسه در بازار خودروی ایران
پدال نیوز: با طرح جدید واردات خودرو و ممنوعیت ورود خودروهایی با قیمت بالاتر از ۴۰هزاردلار، فولکس‌واگن می‌تواند به فروش بالایی طی سال‌های آتی دست پیدا کند و در غیاب برخی از برند‌ها و مدل‌های باکیفیت بازار کشورمان، یکه‌تازی کند
سکوت سنگین مسوولان ایران و  فرانسه درباره قرارداد رنو/ قرارداد ایدرو با رنو همچنان در‌هاله‌ای از ابهام قرار دارد
پدال نیوز- سال ۲۰۱۸ هم فرا رسید، با این حال باز هم خبری از آغاز دور جدید فعالیت‌های رنو در ایران نشد تا حضور مستقل و متفاوت این خودروساز اروپایی در کشور همچنان در‌هاله‌ای از ابهام قرار داشته باشد.
قطعه‌سازها به دنبال خرید سهام ایران خودرو هستند +جزییات
پدال نیوز: در شرایطی صنعت قطعه کشور همچنان با چالش‌های بزرگی از جمله «عدم سرمایه‌گذاری کلان» و «ضعف تکنولوژی و قدیمی بودن ماشین‌آلات» دست و پنجه نرم می‌کند که قطعه‌سازان ایرانی چندان.....
برگ برنده مونتاژکاران چینی در دستورالعمل جدید واردات خودرو
پدال نیوز- به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با اجرای دستورالعمل واردات، بازار آتی خودرو با تغییر و تحولاتی روبه‌رو خواهد شد؛ تحولاتی که به‌نظر می‌رسد برنده آن مونتاژکاران چینی باشند......
گروه خودرو کم رمق و منفی در بورس ظاهر شد +گزارش معاملات
پدال نیوز- گروه خودرو امروز نیز کم رمق و منفی ظاهر شد و شاخص با افت ۵۱.۷ واحدی به ارتفاع ۱۶ هزار و ۷۵۷.۷ واحد رسید.
اولین خودروی برقی خودروسازی سایپا رونمایی شد +تصاویر و مشخصات فنی
پدال نیوز: گروه خودروسازی سایپا امروز از نمونه آزمایشی خودروی ساینا برقی در حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی کرد. مدل برقی ساینا، اولین خودروی برقی سایپا و در واقع اولین خودروی برقی تولید ایران محسوب می‌شود.
fr_head
آخرین اخبار
fr_head