نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
rbox
یادداشت
lbox
rbox
تجربه رانندگی
lbox
rbox
به زودی در بازار ایران
lbox
نفع مصرف کننده و تولید کننده از آزادسازی خودروهای کم تیراژ چیست؟
پدال نیوز: آزاد‌سازی قیمت محصولات کم‌تیراژ در شرایطی سال آینده کلید خواهد خورد که منتقدان با تاکید بر قیمت‌گذاری تمامی خودروهای تولیدی در حاشیه بازار، معتقدند که آزادسازی قسطی نفعی برای تولید‌کننده و مصرف‌کننده نخواهد داشت.....
بهترین مدل جایگزین فروش خودرو به روش قرعه کشی چیست؟
پدال نیوز: هرچند با گذشت سه ماه از توقف قیمت گذاری فصلی هنوز روش مناسبی برای قیمت گذاری خودرو اعلام نشده اما احتمال آزادسازی قیمت ها و تعیین قیمت بر اساس حاشیه بازار قوت گرفته و در این میان کارشناسان تاکید دارند که با این اتفاق باید مدل فروش به روش قرعه کشی حذف و فروش اقساطی در دستور کار خودروسازان قرار گیرد.
اجرای مصوبه «بند الحاقی یک تبصره 7 چه تاثیری بر بازار خودرو خواهد داشت؟
پدال نیوز: همان‌طور که تعرفه اسمی ۴۵درصدی بسته به نوع و مدل خودرو، در عمل نزدیک به ۱۲۵ تا ۱۵۰ درصد ارزش گمرکی خودرو به واردکننده هزینه تحمیل می‌کرد و قیمت خودرو را در بازار داخلی گاه تا نزدیک ۲.۵ ‌برابر قیمت جهانی آن می‌رساند، تعرفه ۸۶درصدی نیز قیمت خودرو را در بازار داخلی به معادل بیش از ۳ برابر نرخ جهانی آن خواهد رساند
دلایل بی رمقی بازار خودرو در روزهای پایانی چیست؟
پدال نیوز: بازار خودروی کشور شب عید متفاوتی را تجربه می‌کند. طبق روال معمول با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، جنب‌وجوش در بازار خودرو بیشتر می‌شود......
قیمت خودروهای کم تیراژ آزاد و قرعه کشی فروش آنها حذف می‌شود
پدال نیوز: ۱۰ ماه از آغاز قرعه‌کشی متقاضیان خرید خودروی صفر با هدف توزیع عادلانه خودرو می‌گذرد. اما شنیده‌ها حکایت از ناخشنودی دولت نسبت به این رویه دارد. قرار است سال آینده همراه با آزادسازی قیمتی کم‌تیراژ‌ها مکانیزم فروش از طریق قرعه‌کشی نیز برای این خودروها حذف شود. این تصمیم دومین تغییر در فروش خودروی ۱۴۰۰ محسوب می‌شود.
تارا ایران خودرو، ستاره بخت شکوفایی صنعت قطعه سازی کشور
پدال نیوز: دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحركه و قطعه سازی كشور در نشست با سازندگان قطعات تارا كه با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد، گفت: ایران خودرو دستاوردهای مهمی داشته كه مهم‌ترین آن دستیابی به هدف جهش تولید و تحقق شعار سال است.
زمان احتمالی آزادسازی واردات خودرو اعلام شد +جزئیات
پدال نیوز: دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: در این دولت احتمال آزادسازی خودرو اصلا وجود ندارد اما در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ و پس از تعیین دولت بعدی می‌توان منتظر آزادسازی واردات بود.
سقف سود اوراق مشارکت صنعت خودرو را باید خودروساز تعیین کند
پدال نیوز: اگر قرار است اوراق مشارکت در تولید به کمک خودروسازی بیاید، باید اجازه بدهند تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان خودروسازان اوراق بفروشند. اوراق مشارکت به مفهوم واقعی و با هر نرخی که خود خودروساز صلاح می‌داند و برایشان سود دارد باید به مشتریان فروخته شود
دریافت مالیات از خودروهای لوکس چه تبعاتی را می‌تواند متوجه بازار کند؟
پدال نیوز: مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۰ این امکان را برای دولت فراهم کرد تا از خودروهای لوکس مالیات دریافت کند. اما مشخص نیست هدف نمایندگان از ایجاد این مسیر جدید، کسب درآمد برای دولت است..........
سیگنال فرانسوی به خودروسازی ایران/ پژو و رنو به ایران بازمی‌گردند؟
پدال نیوز: شرایط کنونی دو خودروساز فرانسوی به‌خصوص رنو، فرصت مناسبی را برای صنعت خودرو کشورمان فراهم آورده است، به‌طوری‌که دو اصلاح سیاستی در این حوزه می‌تواند به بهره‌برداری از این فرصت هم به نفع خودروسازان و هم به نفع مصرف‌کنندگان منجر شود.........
بسته جهش تولید خودرو چقدر موفق خواهد بود؟
پدال نیوز: عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به چالش‌های بیشماری که صنعت خودرو کشور را احاطه کرده اشاره کرد و موفقیت بسته جهش تولید وزیر صمت را منوط به ارائه راهکارهایی برای رفع این چالش‌ها دانست.
انتشار جدیدترین اطلاعات از کهکشان لوکس رولز-رویس +تصاویر
پدال نیوز : برای جابجایی این قلعه متحرک از یک پیشرانه 6.8 لیتری 12 سیلندر با 563 اسب بخار و گشتاور 664 پوند فوت استفاده می شود.
نقشه راه ایجاد تحول در صنعت خودرو
پدال نیوز: در وبیناری که دوشنبه بعدازظهر با موضوع سیر تحولات صنعت خودرو از سوی بازوی پژوهشی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
احتمال کمبود خودرو در مناطق آزاد قوت گرفت
پدال نیوز: در حالی کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه سال آینده درآمد 17 هزار میلیارد تومانی از محل واردات خودرو از مناطق آزاد برای دولت پیش بینی کرده که فعالان این حوزه معتقدند، در شرایطی که این مناطق با کمبود خودرو دست به گریبان هستند، تبدیل شدن این بند از بودجه به قانون به افزایش قیمت وارداتی ها در مناطق آزاد دامن خواهد زد.
فوری// تارا ایران خودرو موفق به پلاک ملی شد +تصاویر و مشخصات فنی نسخه نهایی
پدال نیوز: تارا جزو سدان های اقتصادی شهری است که رقیب مستقیم سایپا شاهین محسوب می شود، اگرچه روی خط تولید ایران خودرو نیز محصولاتی وجود دارد که رقیب این سدان نیز خواهند بود.
خودرو در سال 1400 آزاد می‌شود +جزئیات
پدال نیوز: در شرایطی که زیان انباشته خودروسازان به واسطه سرکوب قیمت از مرز ۴۰هزار میلیارد تومان گذشته، خبر می‌رسد طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی‌بر اصلاح شیوه نرخ‌گذاری خودرو مورد موافقت اولیه دولت قرار گرفته است........
نتیجه چکاپ تولید خودرو در کشور بررسی شد +نمودار زیان خودروسازان
پدال نیوز: در شرایطی خودروسازان بزرگ جهانی برای سوددهی بیشتر اقدام به افزایش تیراژ محصولات تولیدی خود می‌کنند که در خودروسازی کشورمان به استناد صورت‌های مالی خودروسازان، تولید‌کنندگان هرچه بیشتر تولید کرده‌اند با ضرر بیشتری مواجه شده‌اند. دلیل این موضوع نیز در نوع قیمت‌گذاری و مهم‌تر از آن حاکمیت دولتی بر سرنوشت صنعت خودروی ایران است.
برنامه جهش تولید خودروسازان خصوصی رونمایی شد +جزئیات
پدال نیوز : در حالی که آمارها نشان می‌دهند بیشتر خودروسازان خصوصی کشور با تیراژی اندک مشغول فعالیت هستند و حتی برخی از آنها به حالت نیمه‌تعطیل درآمده‌اند، وزارت صنعت، معدن و تجارت قصد دارد در راستای خروج بازار خودرو از انحصار، توان بخش خصوصی را ارتقا بدهد تا از این راه، سطح رقابت را بالا ببرد.
fr_head
آخرین اخبار
fr_head