نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
rbox
یادداشت
lbox
rbox
تجربه رانندگی
lbox
rbox
به زودی در بازار ایران
lbox
پرداخت های بیشتر، عادلانه تر و منظم تر با ایجاد اتاق شیشه ای در ایران خودرو
پدال نیوز: در ستاد ساخت داخل ایران‌خودرو هر هفته با آقای مقیمی، مدیرعامل این شرکت جلساتی را برگزار می‌کنیم. طی این جلسات روش‌های تسریع و تعمیق ساخت داخل بررسی و درخصوص بسته مشوق‌های ساخت داخل قطعات هم صحبت شد.
راهکار کاهش قیمت خودرو در شرایط فعلی کجاست؟/ آیا کاهش قیمت خودرو امکان‌پذیر است؟
پدال نیوز: «کاهش» قیمت خودرو، این روزها تبدیل به کلیدواژه مدیران ارشد وزارت صمت و همچنین برخی از دست‌اندرکاران زنجیره خودروسازی کشور شده است......
انتشار کارنامه تولید 10 ماهه سه خودروساز داخلی/ تیراژ خودروهای سواری به آمار سال گذشته نزدیک شد +جدول آمار
پدال نیوز: جدیدترین آمار تولید خودرو نشان می‌دهد تیراژ محصولات سواری در سه شرکت اصلی (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) طی ۱۰ ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت بسیار اندکی داشته و خودروسازان تا رسیدن به آمار سال گذشته فاصله‌ای ندارند.
سبد محصول خودروسازان داخلی کوچک‌تر می‌شود
پدال نیوز: سبد محصولاتی خودروسازان به واسطه تحریم و به دنبال آن خروج شرکای خارجی از صنعت خودرو خالی‌تر از گذشته شده است، این در شرایطی است که با تداوم وضعیت فعلی، چشم انداز روشنی برای توسعه محصول در خودروسازی‌های کشور دیده نمی‌شود.
شرط دولت برای واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا/ آیا با بالا رفتن ارزش سهام، مشتریان توان مالی خرید آن را دارند؟
پدال نیوز: وزارت صنعت،معدن و تجارت (صمت) در حالی قصد دارد باقی‌مانده سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را تا پایان سال آینده واگذار کند که طبق استراتژی در نظر گرفته شده از سوی وزیر صمت، این اقدام منوط به رشد ارزش سهام خودروسازان است.
دلایل تعویق اجرای مصوبات سازمان‌های نظارتی بر صنعت خودرو چیست؟
پدال نیوز: عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تاکید بر اهمیت نظارت بر صنعت خودرو مطرح کرد: علی‌رغم چالش‌های پیش روی سازمان‌های نظارتی این ارگان‌ها با بهبود عملکرد خود اثرات سازنده‌ای در بهبود وضعیت صنعت خودروسازی خواهند داشت.
دلیل اصلی افزایش قیمت خودروها در هفته جاری/ بازار همچنان تشنه عرضه خودرو است +جدول کامل قیمت ها
پدال نیوز: شرکت‌های خودروساز در شرایطی از رکورد افزایش تولید در دی‌ماه سال‌جاری خبر می‌دهند که بازار همچنان تشنه عرضه خودرو است. آن طور که ...
چرا واردات خودرو از لایحه بودجه حذف شد؟/ پیشنهاد‌های اعضای کمیسیون تلفیق در این زمینه چه بوده است؟
پدال نیوز: بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ کشور نشان می‌دهد که دولت همچنان بر توقف واردات خودرو در سال آینده اصرار دارد. آنچه مشخص است یکی از منابع اصلی درآمدی دولت، مالیات بر واردات است.....
اقدامات ایران خودرو و سایپا در تولید خودروهای برقی/ سه سناریوی برقی سازی در ایران
پدال نیوز: جهان خودروسازی با سرعت نسبتا زیادی به سمت تغییر ماهیت از سوخت فسیلی به برقی در حرکت است، با این حال خودروسازان ایرانی هنوز اقدامی جدی در این مورد انجام نداده و فعلا در گیر و دار ارتقای استاندارد آلایندگی از یورو۴ به یورو ۵ مانده‌اند.
بررسی تبعات تعیین قیمت از سوی دولت بر طرف عرضه و تقاضای خودرو
پدال نیوز: رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هفته گذشته هیات دولت با اشاره به اینکه قیمت خودرو از بهمن ماه سال گذشته تغییری نداشته، صعودی شدن نمودار قیمت محصولات خودروسازان در بازار را ناشی از عوامل دیگری دانسته است.
پروسه تجدید ارزیابی ایران خودرو و سایپا در حال انجام است
پدال نیوز: از آنجا که پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان منوط به خروج آنها از ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده، ایران‌خودرو و سایپا پروسه تجدید ارزیابی اموال و دارایی‌های خود را به‌عنوان تنها راه نجات از ورشکستگی..........
مشتریان از روند کیفی خودروها بی‌خبرند/ چرا وضعیت کیفی قطعات خودرو این گونه است؟
پدال نیوز: آخرین آمار کیفی خودروهای تولیدی در شرایطی مردادماه امسال منتشر شد که طبق وعده برخی از مسوولان صنعتی کشور، قرار بر آن بود، هر سه ماه یکبار این آمار از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم مردم برسد.
گروه خودرویی گوی سبقت را از سایر نمادهای بازار بورس رُبود
پدال نیوز: اکثر نمادهای گروه خودرویی در معاملات چهارمین هفته دی ماه ۹۸، با روند مثبت ظاهر شدند و با توجه به روند مطلوب در شرایط کلی بازار شاهد رشد قابل قبول در این گروه بودیم.
تاثیر نرخ ارز بر سیگنال رشد قیمت بازار خودرو/ رونق خرید و فروش در بازار خودرو افتاد +جدول کامل قیمت ها
در شرایطی که بازار خودرو طی هفته‌های گذشته با افزایش تقاضا و طبعا قیمت مواجه شده بود، این هفته کمی از رونق خرید و فروش افتاد، هرچند باز هم ...
خودروسازان تسهیلات مصوب را به محض دریافت به قطعه سازان می‌دهند
پدال نیوز: سرانجام شورای پول و اعتبار از 10هزارمیلیاردتومان تسهیلاتی که قرار بود به خودروسازان اختصاص داده شود، 5هزارمیلیاردتومان را به تصویب رساند تا شرکت‌های خودروساز با دریافت آن بخشی از بدهی حدود 20هزارمیلیاردی‌شان به قطعه‌سازان خصوصی را بپردازند.
خودروهای زیر 100 میلیون تومان بیشترین اختلاف قیمت بازار با کارخانه را دارند
پدال نیوز: یکی از شایع‌ترین موضوعاتی که این روزها در بازار خودرو مشاهده می‌شود، اختلاف قیمت محصولات داخلی در بازار آزاد و کارخانه است.
خواستار بازنگری در خصوص واردات خودرو با منشأ ارز خارجی هستیم
پدال نیوز: مجوز ترخیص خودروهایی که دی‌ماه سال گذشته به تصویب هیات‌دولت رسید تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری اعتبار داشت، اما از آن‌جا که سازوکار مشخصی در این زمینه وجود نداشت، در مهلت چهارماهه‌ای که برای ترخیص این خودروها در نظر گرفته شده بود، تعداد اندکی از آن‌ها امکان ترخیص یافتند.
هشدار کارشناسان نسبت به کوچک شدن سبد محصولاتی خودروسازان
پدال نیوز: با توقف تولید پراید ۱۳۲ از خطوط تولید سایپا فاز اول خروج محصولاتی که امکان پاس کردن استانداردهای ۸۵ گانه را ندارند، کلید خورد. جواد سلیمانی، مدیرعامل این شرکت در ابتدای هفته جاری خبر توقف تولید پراید ۱۳۲ در..............
fr_head
آخرین اخبار
fr_head