نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۰
rbox
یادداشت
lbox
rbox
تجربه رانندگی
lbox
rbox
به زودی در بازار ایران
lbox
وام خرید خودرو خارجی بدون ضامن! / ۴۸ ساعته تا ۲ میلیارد تومان وام بگیرید +سند
پدال نیوز: وعده‌های عجیب، طرح‌های باورنکردنی و اعداد رویایی همه این‌ها در دوره رکود عمیق بازارها در حال رخ دادن است. یک روز وعده خرید مسکن قسطی و امروز هم طرح وام خرید خودرو خارجی حتی بدون ضامن.
استارت واردات با کدام خودرو؟
پدال نیوز: رئیس شورای رقابت -نهادی که نقش اصلی را در قیمت‌گذاری خودرو و تحولات بازار دارد- با اعلام حمایت از آزادسازی واردات خودرو، این اتفاق را عامل «تولید رقابتی و افزایش کیفیت خودروهای داخلی» دانست.
محدودیت های برای واردات بیشتر می شود
پدال نیوز: واردات خودرو می تواند قیمت های موجود در بازار را متعادل کند اما پیش بینی می شود در صورت وضع محدودیت های بیشتر برای آن، قیمت های با کاهش چندانی مواجه نشوند.
خیز خودروی تارا برای تحول در بازار/ آهنگ رشد تولید ایران خودرو در نیمه دوم سال جاری
پدال نیوز: تارا جدید ترین محصول آبی پوشان جاده مخصوص به تولید انبوه رسیده و تحویل این خودرو به مشتریان طبق برنامه صورت می گیرد.
وادرات خودرو می تواند به شکسته شدن انحصار کمک کند
پدال نیوز: وادرات خودرو می تواند به شکسته شدن انحصار در بازار این صنعت کمک کند اما برخی معتقدند باید بر تولید داخل متمرکز شد تا میزان نیاز به واردات کاهش پیدا کند.
یارکمکی آزادسازی واردات خودرو
پدال نیوز: طبق مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی مبنی بر آزادسازی واردات خودرو، ‌مسوولیت تنظیم بازار خودروهای خارجی بر عهده شورای رقابت قرار گرفته و این موضوع می‌تواند آزمونی بزرگ برای شورا در راستای بازگشت به اصل خود باشد.
برنامه‌های ایران خودرو برای افزایش رضایت مشتریان
پدال نیوز: ایران خودرو در حال بررسی افزودن سیستم ورود بدون کلید یا Keyless به محصولات خود است.
واردات خودرو با چه شرایطی باید آزاد شود؟
پدال نیوز: یک کارشناس صنعت خودرو در خصوص شرایط آزادسازی واردات خودرو و راه های از بین نرفتن انگیزه خودروسازان داخلی توضیحاتی داد.
برندگان و بازندگان مصوبه خودرویی مجلس
پدال نیوز : مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مبنی بر آزاد‌سازی محدود و مشروط واردات خودرو بحث‌های مختلفی را میان دست‌اندرکاران صنعت و بازار خودرو در فضای مجازی و نشست‌های مطبوعاتی به راه انداخته است.
حذف سودهای بادآورده برندگان قرعه کشی در راه است
پدال نیوز: وزیر صمت در حالی از موافقت خود با عرضه خودرو در بورس خبر داده که قیمت منصفانه و کشف قیمت بر پایه عرضه و تقاضا و جلوگیری از مضرات قیمت گذاری دستوری از اصلی ترین دلایل این اقدام عنوان شده است.
تلاطم زنجیره تامین با قیمت گذاری دستوری
پدال نیوز: قیمت گذاری دستوری و تصمیمات شورای رقابت برای بازار خودرو اتفاقی است که مشکلات زیادی را گریبان گیر صنعت خودروی کشور کرده و به نوعی بخش عمده سود به حلقه های بالای زنجیره ارزش اختصاص یافته است.
رقابتی شدن بازار با واردات خودروهای دسته اول
پدال نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره موضوع واردات خودرو بیان کرد، در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد، اما سعید مدنی مدیر عامل اسبق گروه خودروسازی سایپا معتقد است نبود برنامه در این زمینه به معنای مخالفت وزارت صمت با بحث واردات خودرو نیست.
پیش‌لرزه واردات خودرو
پدال نیوز: قیمت خودروهای خارجی به خبر «آستانه تصویب آزادسازی واردات خودرو» واکنش نشان داد؛ به‌طوری‌که قیمت بسیاری از محصولات وارداتی با کاهش ملموسی همراه شد......
واردات خودرو قیمت ها را کنترل می کند
پدال نیوز: آزاد سازی واردات خودروی هیبریدی و برقی در برابر صادرات خودرو و قطعات خودرو منجر به کنترل قیمت ها در بازار خواهد شد.
جزییات واردات خودرو اعلام شد
پدال نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت:‌ طبق اصلاحیه مجلس بر طرح مجلس دهم، هر کسی که بتواند خودرو یا قطعات خودرو صادر کند و برای دولت هزینه ارزی ایجاد نکند می‌تواند واردات خودرو داشته باشد. البته تنها واردات خودروی هیبریدی و برقی با این شرایط آزاد می‌شود.
لزوم استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی برای واردات خودرو
پدال نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری خارجی برای واردات خودرو، گفت: به هیچ عنوان واردات خودرو نباید در انحصار عده ای خاص قرار بگیرد.
زمستان طلایی برای سایپا در راه است/ مصوبه شورای رقابت با قوانین مغایرت دارد
پدال نیوز: قائم مقام گروه خودرو سازی سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش در خصوص مصوبه شورای رقابت نیز خاطر نشان کرد :انتظار میرود در چنین مصوباتی شرایط خودروسازان که شرایط کشور لحاظ شود و نمایندگانی از خودروسازان حضور داشته باشند
شوک قیمتی جدید به بازار خودرو/ تورم جدید در خودروهای مونتاژی
پدال نیوز: در شرایطی که بازار خودرو در هفته های گذشته با افزایش قیمت ارز دچار نوسانات قیمتی شده و به گفته فعالان این بازار به تازگی کاهش چند میلیونی قیمت ها را تجربه می کند، شنیده ها از اجرای احتمالی یک مصوبه حکایت دارد که در صورت تایید سران سه قوا خودروهای مونتاژی مشمول افزایش قیمت خواهند شد.
fr_head
آخرین اخبار
fr_head